Věra Fina, autorka knih s duší

 Na otázku čím bych chtěla být, až vyrostu, jsem jako dítě odpovídala:

"SPISOVATELKOU"

Knihkupectví mého dětství v ulici na Panské, bylo pro mě vždy oázou klidu, pohody a krásy.  Umocňovala ji vůně knih, kterou dodnes miluji. Na pultech se skrývalo nespočet příběhů a já se tenkrát rozhodla, sotva jsem dohlédla na pult, že jednou, až vyrostu, napíši knihu podle skutečné události ...

Má smysl jít za svými sny i když mnohdy k nám přicházejí za jiných okolností, než jsme si vysnili. Všechno se však děje tak, jak má ... 

Stejně, jako jsem si kdysi slíbila, že jednou, až napíši knihu tak ji věnuji člověku, který mne velmi ovlivnil svou filmovou tvorbou, panu Miloši Formanovi. I tento sen se stal skutečností.

Knihu Máma jsem začala psát díky blogu, na přání blogerek, v roce 2014.  Střípky vzpomínek z dětství. Tak vznikla kniha "Máma"

Když jsem ji dopisovala,  vstoupila do mého života nemoc - rakovina.

Vložila jsem do závěrečné kapitoly knihy Máma příslib. Budu-li žít, napíši volné pokračování. Slib jsem splnila. Vydala jsem knihu "Velká máma".

Neměla jsem v plánu psát trilogii. Stalo se. Kniha, "Máma čisté jiskření", otevřela do široka náruč naději. Ukázala, že i cesty, které se zdají  být slepou uličkou, nás mohou dovést třeba i na výsluní. Díky odvaze, pravdě a odhodlání. Po náročném boji o život,  tentokrát na poli sociálním, vznikla tato živá zpověď.  Sepsala jsem petici za nutné změny lékařských posudkových kontrol a s ní stanula na půdě soc. výboru Poslanecké Sněmovny ČR. Má slova se šířila rychlostí světla a příběh plnila média. 

Založila jsem pacientskou organizaci Jelimán /neboť já králi Jelimáne, čepici nesmekám a v ruce nemačkám/  na podporu onkologickým pacientům a pacientům v remisi. Podáním pomocné ruky se snažím dělat lepší svět.

Tvořím obrazy, s kterými konám napříč ČR vernisáže výstav s názvem "každý den je dar", na podporu projektu "Sad nadějí", který je motivačním projektem a sdružuje lidé nemocné i zdravé. Lidé všech generací i národností. Tento projekt byl nominován na Cenu Evropské Unie Altiera Spinelli.

Svým příkladem motivuji onkologické pacienty a usiluji o lepší podmínky pro onkologické, hendikepované  pacienty v remisi, neboť  "každý den je dar".


 Slovo závěrem

Mým přáním je, aby knihy s duší našly své čestné místo na vašem nočním stolku.  Navodily vám kouzelnou atmosféru před spaním, pro krásný sen.  Oprášily dávno zapomenuté vzpomínky z dětství. Přinesly vám pohodu a třeba i otevřely oči a srdce.

Dokázaly sdělit mé motto "každý den je dar" slovem i obrazem.

RECENZE na knihy s duší lze číst ZDE