Věra Fina, autorka knih s duší

 Na otázku čím bych chtěla být, až vyrostu, jsem jako dítě odpovídala:

"SPISOVATELKOU"

Knihkupectví mého dětství v ulici na Panské, bylo pro mě vždy oázou klidu, pohody a krásy.  Umocňovala ji vůně knih, kterou dodnes miluji. Na pultech se skrývalo nespočet příběhů a já se tenkrát rozhodla, sotva jsem dohlédla na pult, že jednou, až vyrostu, napíši knihu podle skutečné události ...

Má smysl jít za svými sny i když mnohdy k nám přicházejí za jiných okolností, než jsme si vysnili. Všechno se však děje tak, jak má ... 

Stejně, jako jsem si kdysi slíbila, že jednou, až napíši knihu tak ji věnuji člověku, který mne velmi ovlivnil svou filmovou tvorbou, panu Miloši Formanovi. I tento sen se stal skutečností.

Knihu Máma jsem začala psát na přání blogerek v roce 2014.  Byla jsem oslovena, zda bych své vzpomínky z dětství o kterých píši na blogu, sepsala v knihu. Tak vznikla kniha Máma

Když jsem ji dopisovala,  vstoupila do mého života nemoc - rakovina.

Vložila jsem do závěrečné kapitoly knihy Máma příslib.

Pokud všechno dobře půjde, budu žít ...  napíši volné pokračování. Svého slibu jsem si dostála a na svět přišla kniha Velká máma. Věřím, že tato kniha dokáže čtenářům měnit úhel pohledu na svět... Všechny mé knihy provází i mé autorské fotografie.

Závěrečnou část trilogie Máma čisté jiskření napsal sám život. Neměla jsem v plánu sepsat trilogii... Závěrečná část trilogie je knihou, která má poslání -  šířit NADĚJI.

Na lepší dny a zítřky. Na lidské pochopení, vlídná slova. Na to, abychom si uvědomili, že život není nekonečný a část mezi zrozením a jeho koncem, bychom měli naplnit tím, co nás činí lidmi. Pochopením, láskou, vděčností a otevřeným srdcem. V neposlední řadě podáním pomocné ruky. Kniha s neskutečnými zvraty v jednom lidském příběhu. O bojích tentokrát nejen o život... 

Na základě vlastních zlušeností, po náročném boji o život,  tentokrát na poli sociálním, vznikla tato živá výpověď. Šla jsem však dál. Na základě vlastních zkušeností jsem sepsala petici za nutné změny lékařských posudkových kontrol a s ní stanula na půdě soc. výboru Poslanecké Sněmovny ČR. Má slova se šířila a byla kladně přijímána.

Založila jsem pacientskou organizaci Jelimán na podporu onkologickým pacientům a pacientům v remisi. Pomáhám psychickou podporou a edukačními programy těmto lidem překonat jejich těžké životní období. Za tyto počiny jsem získala nejednu nominaci na prestižní ocenění a nejedno ocenění.

Tvořím obrazy s kterými konám napříč ČR vernisáže výstav s názvem "každý den je dar", na podporu projektu "Sad nadějí", který je motivačním projektem a sdružuje lidé nemocné i zdravé všech věkových kategorií i národností. Tento projekt je nominován na Cenu Evropské Unie Altiera Spinelli.

Snažím se pozitivně působit na onkologické pacienti a na jejich blízké. Svým příkladem mnohé motivuji a usiluji o lepší podmínky pro tyto pacienty v remisi, neboť  "každý den je dar"


 Slovo závěrem

Mým přáním je, aby knihy s duší vám přinesly jen  kladné pocity.  Oprášily dávno zapomenuté vzpomínky z dětství. Daly vám ztišení i poznání. A třeba i otevřely oči a srdce.

Staly se knihami na vašem nočním stolku, které vám před spaním přinesou pohodu a klid pro krásný sen. Dětem i dospělým.

RECENZE na knihy s duší lze číst ZDE