Věra Fina, autorka knih s duší

Od dětství jsem toužila být mámou hodně dětí a také spisovatelkou. Obojí se stalo skutečností.

 Knihkupectví mého dětství v ulici na Panské bylo pro mě vždy oázou klidu, pohody a krásy. To celé umocňovala vůně knih, kterou dodnes miluji. Na pultech se skrývalo nespočet příběhů. A já se  tenkrát rozhodla, sotva  jsem dohlédla na pult, až vyrostu, napíši  knihu podle skutečné události ...

Takové knihy dnes píši. Rovněž fotografuji a tvořím ilustrace. Velmi ráda se účastním autorských čtení a charitativních akcí.

 Knihu Máma jsem začala psát na přání blogerek v roce 2014.  Oslovily mě, abych své vzpomínky z dětství o kterých píši na blogu, sepsala v knihu. Tak vznikla kniha Máma.

   V závěru této knihy, když jsem ji dopisovala, onemocněla jsem vážnou nemocí. Napsala jsem do knihy slib, pokud všechno dobře půjde a jen trochu budu moct, napíši volné pokračování. Svého slibu jsem si dostála. Na světě je kniha Velká máma. Věřím, že tato kniha  dokáže měnit úhel pohledu na svět...

Závěrečná část trilogie Máma čisté jiskření by měla spatřit světlo světa v září 2018.

Další kniha, pohádková,  Moje knížka je srdeční záležitostí. V ní ukazuji malým čtenářům podstatné věci na tomto světě. Snažím se jim zvednout oči od tabletů, mobilů a ukázat jim rozdíly mezi virtuálním a reálným světem. 

V časech pro mne náročných, v době onkologické léčby, jsem prosila o druhou šanci.  Tak vznikla dohoda nepsaná a pro mne daná, s Bohem i sama se sebou.  Budu velebit každičký den na tomto světě.  Šance je tu … píši o naději, víře, lásce a radosti. O maličkostech běžného života. Proto přicházejí na svět, vždy v závěru kalendářního roku,  Máminy kalendáře. Tvořím je s láskou.

Mé motto, které v nich šířím světem zní :

„ každý den je dar ...“

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovo závěrem

   Mým přáním je, aby knihy s duší přinesly jen  kladné pocity.  Oprášily dávno zapomenuté vzpomínky z dětství. Daly vám ztišení i poznání ... Otevřely oči i srdce.

Staly se knihami na vašem nočním stolku, které vám před spaním přinesou pohodu a klid pro krásný sen. Dětem i dospělým.

Věra Fina, autorka knih s duší


Věra Fina, autorka knih s duší. Spisovatelka, fotografka, ilustrátorka a blogerka. Milovnice života a jeho krás.