Věra Fina, autorka knih s duší

 Na otázku čím bych chtěla být, až vyrostu, odpovídala jsem jako dítě:

"SPISOVATELKOU"

Knihkupectví mého dětství v ulici na Panské, bylo pro mě vždy oázou klidu, pohody a krásy.  Umocňovala ji vůně knih, kterou dodnes miluji. Na pultech se skrývalo nespočet příběhů a já se tenkrát rozhodla, sotva jsem dohlédla na pult, že jednou, až vyrostu, napíši knihu podle skutečné události ...

Má smysl jít za svými sny i když mnohdy k nám přicházejí za jiných okolností, než jsme si vysnili. Všechno se však děje tak, jak má ... 

Stejně, jako jsem si kdysi slíbila, že jednou, až napíši knihu tak ji věnuji člověku, který mne velmi ovlivnil svou filmovou tvorbou, panu Miloši Formanovi. I tento sen se stal skutečností.

Knihu Máma jsem začala psát díky blogu, na přání blogerek, v roce 2014.  Střípky vzpomínek z dětství. Tak vznikla kniha "Máma"

Když jsem ji dopisovala,  vstoupila do mého života nemoc - rakovina.

Vložila jsem do závěrečné kapitoly knihy Máma příslib. Budu-li žít, napíši volné pokračování. Slib jsem splnila. Vydala jsem knihu "Velká máma".

Následovaly další. V knize "Máma čisté jiskření"jsem otevřela  do široka náruč naději. Ukázala, že i cesty, které se zdají  být slepou uličkou, nás mohou dovést třeba i na výsluní. Díky odvaze vyslovit nahlas pravdu.  

Následně jsem založila pacientskou organizaci Jelimán na podporu onkologickým pacientům, které motivuji. Uskutečňuji autorský projekt Sad nadějí.  

Tvořím obrazy, s kterými konám napříč ČR vernisáže výstav s názvem "každý den je dar", na podporu projektu "Sad nadějí". Tento projekt byl nominován na Cenu Evropské Unie Altiera Spinelli a na další prestižní ocenění.

Svým příkladem motivuji onkologické pacienty a usiluji o lepší podmínky hendikepovaných v otázce legislativy i motivačních projektů, neboť  "každý den je dar".

Píši, maluji, tvořím, fotografuji a velebím každý den na tomto světě. 

Získala jsem ocenění Žena roku 2021.

Ocenění  Via Bona za příběh naděje.

Ocenění v Senátu PČR v anketě Žena regionu.

Více v dokumentu ZDE

 Slovo závěrem

Mým přáním je, aby knihy s duší našly své čestné místo na vašem nočním stolku.  Navodily vám kouzelnou atmosféru před spaním, pro krásný sen.  Oprášily dávno zapomenuté vzpomínky z dětství. Přinesly vám pohodu a třeba i otevřely oči a srdce.

Dokázaly sdělit mé motto "každý den je dar" slovem i obrazem.

RECENZE na knihy s duší lze číst ZDE

Sdílet tuto stránku