Máma - I.díl trilogie

Rukopis 

Kniha Máma je výletem do dávných dob. Do dob zalitých sluncem, do dětství. Do časů, kdy se život sdílel bez facebooku, kdy se ještě nosila morálka, kdy si pánové při zdravení zvedali klobouky a sousedky si nosily v neděli na ochutnání koláče. V rukou držíte čtení obyčejných dětských vzpomínek. V dnešním hektickém světě je to skutečné zastavení a pohlazení na duši. 

.............................................................................

Naleznete zde např. kapitoly :  

Prádlo ... Babička z chalupy s muškáty ... Pole s vůní heřmánku ....Vánoce.... Venku .... Dříve a nyní ... Jablíčka a hrušky ... a další příběhy plné obyčejností, které dnešní doba plná techniky kamsi vytěsnila.

  Skromné vzpomínky na rozvrzané křeslo u kamen starých kaborek, na mámin štrúdl z domácího listového těsta … a na kraji kamen plecháček s meltou … Hrnek o který si babička brousila nůž a všude teplo. Do té pohody hrálo staré lampové rádio  a z něho se linuly tóny Hajaji. 

    Kniha Máma je unikát. Jedná se o rukopis - knižní Modrý Mauricius. 

Jak se tomu stalo? Odpověď naleznete v knize Velká máma , volné pokračování knihy Máma.

 (ukázky z knihy ZDE )

 

Připravujeme II. vydání 

Kniha Máma pro RADOST

Kniha Máma má sílu ... 

  Pozitivní, plnou lásky. Je nesmírně otevřená a upřímná. 

 Pomohla mi zpět ke štěstí, radosti, úsměvu ...  

K návratu do života ... ze zákeřné, zhoubné nemoci.

Knihu Máma jsem posílala do světa a ona mne stavěla na nohy.

 

Věnovala jsem ji panu Karlu Gottovi,  panu Miloši Formanovi, osobně Tomáši Töpferovi,  profesorovi MUDr. Jiřímu Vorlíčkovi CSc., dr. h. c. za pomoc v mé nemoci, paní Věře Čáslavské, paní Dagmar Peckové,  paní Haně Maciuchové, panu Jiřímu Bartoškovi k narozeninám, legendárnímu "Tomášovi" Michaelovi Dymkovi z filmu "Páni kluci", zpěvákovi Honzovi Křížkovi za jeho písně a otevřenost, Olze Lounové za píseň Optimista, Laďu Kerndlovi za jeho optimismus a mnoha dalším  ... Pro jednu z nejkrásnějších emocí - pro RADOST ... 

  Vždy, když cítím, že mám knihy s duší věnovat, udělám to. Ať jsou to osobnosti věhlasné či neznámé. Snažím se o to dobré - o RADOST.

Je to nejúčinnější lék z apatyky s názvem LIDSKOST.