Moje knížka - pohádka pro všechny generace

 

Příběh skřítka Povídáčka ze země Srdce, otevírá srdce dětem i dospělým.

Jeho kouzlo zní :

„Zázrak přijde, když otevřeš srdce … TEĎ“

Kouzlo, které funguje v pohádkách i v životě. Skřítek Povídáček se probudil do dnešní doby, aby dětem i dospělým přišel sdělit, jak důležitá je komunikace. Co všechno slova dokáží a jak se otevírají lidská srdce.

Moje knížka je o lásce.

Dobrodružství, přátelství, touze, víře a naději.

Je o všech podstatných lidských hodnotách a vlastnostech.

V 17. kapitolách Moji knížky prožijete se skřítkem Povídáčkem mnoho dobrodružství.

Poznáte věrného kamaráda Nosáčka, veverku Zorku, motýla Benjamínka,  starého slepého hlemýždě, pár dvou vrabčáků Čimču a Ráru, moudrou sovu, kouzelnou starou lípu a v ní ducha lesa. V příběhu má své místo i nenapravitelná Muchomůrka zelená zvaná Eufrozie. 

 Čeká vás spousta krásných chvil. Také moudra i pohlazení na duši a to bez rozdílu věku…

Na mé přání byly ušity a vyrobeny všechny postavy knihy. Autorské fotografie s nimi pohádkovou knihu provází. Kniha byla tvořena celý rok, abych zachytila na fotografiích čtvero ročních dob.

Celým svým srdcem jsem chtěla  dát dětem to nejlepší. Sdělit jim, že reálný svět chutná a voní víc než ten virtuální.  Být venku není za trest, ale pro radost. Poznávat skutečné přátelé je hodnota, která se nedá připíchnout na Timeline.  Zklamání je poznání, z které se učíme pro život. Nelze jej zmizet tlačítkem delete. Věřím, že kniha přinese sdělení o skutečných hodnotách takovou formou, která osloví všechny generace.

V knize naleznete nejen příběh skřítka ze země Srdce, ale také přímo hovořím se čtenářem. Vedu ho za ruku a doslova, hmatatelně mu vyprávím o pocitech. Dávám prostor jen a jen jemu. Komunikuje se mnou ... odpovídá mi.

Moje knížka našla také cestu mezi malé velké hrdiny, dětské onkologické pacienty.

Konám charitativní akce pro dětské onkologické pacienty FN Brno a FN Motol Praha s názvem "Srdce pro Tebe".  Těmto dětským hrdinům jsou Moje knížky osobně věnovány. Zakoupením knihy přispíváte k této činnosti.

Lze objednat ZDE

Kapitola 13. "Noc" /ukázka/

Název knihy: Moje knížka
Autorka: Věra Fina ©
Ukázku namluvil herec Martin Hrubý
Hudební doprovod na akustické nástroje: Václav Kořínek
Zvuk: Jan Kubín

Ukázka z Moji knížky

část kapitoly osm  - V lese

„Dotkni se kočičko tohoto srdce…prosím,“  pokorně požádal Povídáček kočku.

„Otevři srdce – přichází zázrak …“ pokračoval skřítek. Kočka uposlechla. Zdvihla svoji hebkou tlapku a přiblížila se k drobné ručičce malého skřítka, který v ní svíral kouzelné, křišťálové srdíčko. Jak se k němu přibližovala kočičí packa, srdíčko hřálo a svítilo. Energie lásky se probouzela. Dotkla se ho. Lesem prolétlo kouzlo. Rozezněly se tóny líbezné písně. Tóny, které připomínaly housle, harfu, flétny a zvonky současně. Byl to celý orchestr těch nejvybranějších tónů. I vůně se rozlily kolem nich. Borovice oněměly úžasem. Kočce se rozzářily oči a za svým "mňau" řekla Povídáčkovi ...

„Promiň…“ otevřelo se jí srdce…ucítila. Vnímala tu krásu. Být dobrá, milá, slušná …to, co ze srdce pochází. Povídáček probudil její srdce, které bylo do této chvíle opředeno záští, zlobou a špatností.  Podíval se opět nahoru k nebi, do očí moudrých, starých borovic a přivřel svá krásná černá očka. Jako tiché gesto, že teď je vše v pořádku. Už mi není třeba pomoci…už se nebojím. Ta rezavá šelma je nyní kamarádkou. Stala se dobrou a hodnou. Pochopila co je zlé, špatné a co je dobré a správné.

Zázrak přijde, když otevřeš srdce … TEĎ